Sestra Kate Middleton, Pippa, je fanatik do cvičení a jak moc dobře vědí nejen fanoušci britské královské rodiny, má nádhernou postavu. Nyní ve svém sloupku pro Waitrose magazín prozradila své triky pro tělo i duši.

Pippa Middleton má údajně nejhezčí zadeček z celé Anglie. A jaké je její tajemství? Pět dní v týdnu pravidelně cvičí a dodržuje zdravý a bohatý jídelníček.

"Byla jsem vychována v přesvědčení, že dobré zdraví spočívá v umírněnosti. Základem zdravého životního stylu je tedy pohyb a vyrovnaná dieta," nechala se slyšet sestra vévodkyně z Cambridge. "Někdy ale zazlobím a dopřeju si čokoládu, smažené brambůrky a sklenku vína."

"Nikdy jsem nedržela žádné diety ani necvičila sedm dní v týdnu, ale snažím se žít zdravě – omezila jsem příjem rafinovaných cukrů, bílé pečivo a těstoviny jím minimálně. A také si dávám rozumné porce a nepřejídám se," dodala Pippa.

Ve formě se udržuje cvičením, což prospívá k její dobré psychické kondici. "Minimálně třikrát týdně se hýbu. Jdu si třeba na třicet minut zaběhat, nebo vyrazím na svižnou hodinovou procházku anebo si zahraju tenis. Díky těmto aktivitám mám dobrou náladu a také energii. Pohyb podporuje kvalitní spánek i trávení. Cvičení je mou prioritou, bez ohledu na počasí nebo množství práce."