Režisér Filip Renč je se svou manželkou Maruškou a dcerou Sofií na festivalu a sváteční atmosféry se užívá. Které filmy si známý režisér rozhodně nenechá ujít a proč? 

"Letos jsme tady poprvé ve třech, takže máme takový pohodový program. Potkáváme tady spoustu známých, to je hrozně příjemné – Vary sdružují lidi. Vidíme tady spoustu přátel, se kterými se nebyl čas v Praze sejít," vysvětlovala během poklidné procházky Renčova manželka, Marie.

"Filip právě sedí se svým bráchou Dominikem na projekci filmu Muž, který zabil Dona Quijota, a ještě plánuje jít na film King Skate, protože je to film z doby vzniku skateboardingu v Čechách a on se tomu tenkrát také hodně věnoval a dokonce se umístil na nějakém hezkém místě na mistrovství Evropy," překvapila zajímavou perličkou ze života svého manžela.

Jejich půl roční dcerka Sofie se vesele smála z kočárku a Vary jí podle všeho učarovaly. "Sofinka je velmi společenské děťátko, pořád se na všechny směje. Myslím, že je to štěstí, že si s ní můžu i vyjít do společnosti. Kdyby to bylo dítě, které spíše vyžaduje klid, tak bych s ní byla doma. Vypadá tady moc spokojeně. Bude pěkný extrovert, asi má po kom," směje se Maruška, která se půl roku od porodu vrací před kameru - brzy ji budeme moci pravidelně vídat na televizních obrazovkách v novém seriálu televize Prima, Krejzovi.

Léto prý bude spokojená rodina trávit výlety po republice a návštěvami rodinných chat a chaloupek.