Stabilita, blízkost Evropy, pohostinnost, památky na seznamu UNESCO, rozmanitá krajina, tradiční marocká kuchyně, sportovní a wellness nabídka a samozřejmě různorodost ubytovacích kapacit, to jsou hlavní důvody, proč navštívit Maroko.

"Velmi nám pomáhá také zájem ze strany filmových produkcí, v Maroku se natáčel snímek Mission Impossible 5 nebo slavný agent 007 s Danielem Craigem. Velmi nás těší také přízeň slavných hvězd. Své třicetiny v Maroku oslavila americká hudebnice Kate Perry," říká ředitel Marocké národní turistické centrály pro Polsko, Česko a Východní trhy Khalid Mimi.

Je jen otázkou času, kdy Maroko objeví ve větší míře také čeští turisté. Země se v posledních letech řadí mezi čím dál oblíbenější destinace a to nejen pro domácí turisty. Svědčí o tom například to, že v loňském roce Maroko americká CNN zařadila mezi TOP 10 destinací světa. V současnosti Maroku patří 25. místo v celosvětové návštěvnosti, celých 12 procent národní ekonomiky tvoří právě zdroje z turismu.

A tak pokud vás láká 3500 kilometrů pobřeží Atlantiku a Středozemního moře nebo životem tepající Marakeš nebo Casablanca, zaměřte se právě na Maroko, určitě nebudete litovat!