Pokud plánujete svým blízkým pod stromeček nadělit nějaký zážitek, poohlédněte si i v kulinářském světě. Dobrým vodítkem pro vás může být i soutěž o Nejoblíbenější restauraci roku 2014.

Tou se stala Ambieńte Brasileiro, která zvítězila také v Praze. "Z ocenění máme radost. Je pro nás důkazem, že hosté z naší restaurace odcházejí spokojeni a doporučují nás dál.” uvedl v reakci na vítězství její generální manažer Michal Chovanec.

Smyslem projektu je mapovat restaurace České republiky, od těch proslulých, po zatím neobjevené, neznámé, ale rovněž zajímavé podniky. Ty, kam lidé rádi chodí a rádi se vracejí, zkrátka kde jim chutná.

Soutěž probíhala od května do konce listopadu na webu www.restaurant-tip.cz, kde respondenti udělovali svůj hlas jedné až třem oblíbeným restauracím. Vybírat mohli z 283 nabídnutých restaurací a zároveň měli možnost připojit tip na svůj oblíbený podnik a hlasovat pro něj.

V prvním ročníku rozhodlo o vítězích v jednotlivých krajích ČR a o vítězi celkovém 4799 hlasů. Mezi oceněnými byl i Jaroslav Sapík a jeho restaurace U Sapíků, která se nachází v Klokočné.