Že jste o nich ještě neslyšeli? Jsou draví, plní nadšení a energie, před kamerou začínali už jako děti a zájem o ně projevují také zahraniční produkce.

Než dostala roli v seriálu Vyprávěj, přivydělávala si Eliška Křenková za barem. Toužila se v osmnácti letech osamostatnit a jiná možnost prý nebyla – točit pivo ale umí dodnes a na večírcích je tak za hvězdu.

Slovenka Katarína Šafaříková nás dost možná uchvátí stejně jako před lety Zuzana Norisová, a to jen díky své nápadné podobě s herečkou, kterou nahradila ve známém seriálu. Za kariérou Jana Komínka zase stojí maminka, která ho jako dítě přivedla do castingové agentury.

Jeho kolegyně Štěpánka Fingerhutová chtěla být v sedmi letech modelkou. Poté, co si prošla poruchami příjmu potravy, nakonec stejně zjistila, že dobrá herečka musí mít především charisma. A syn Ivana Trojana si teď zahraje v pokračování legendárního filmu, který z jeho otce udělal hvězdu. A hvězdou se bezpochyby stane i on, našlápnuto má k tomu dobře.

Náhradnice Fialové
V září vtrhla na obrazovky třetí řada oblíbeného seriálu První republika a s ním i Slovenka s maďarskými a českými kořeny, Katarína Šafaříková (32), která v seriálu nahradila – i díky výrazné fyzické podobě – herečku Annu Fialovou v roli Ireny von Lippi. Režisér Biser Arichtev ji pro českého diváka objevil díky filmu Agáva, a je pravda, že u našich sousedů její jméno není neznámé – Katarína už si zde zahrála například v Ordinaci, několika filmech a celé plejádě dalších seriálů. Jisté je, že teď ji budeme častěji vídat také u nás!

Katarína Šafaříková

Potter z Ostravy
Rodák z Ostravy v těchto dnech zažívá svůj filmový debut díky hlavní roli v celovečerním filmu Zlatý podraz. Čerstvý absolvent DAMU, Filip Březina (25), už se v minulých letech objevil ve filmech Vybíjená, Zahradnictví nebo Pepa. Tenhle kudrnatý sympaťák je také příležitostný fotomodel, umí hrát na trubku, kytaru a zobcovou flétnu. Dokáže žonglovat, cizí mu není ani akrobacie, a pokud neví, co s volným večerem, ze všeho nejraději si pouští hned několik dílů Harryho Pottera za sebou!

Filip Březina

Tatínka nezapře
Zdá se vám tenhle jemný mladík ve tváři povědomý? Má být proč! Syn Ivana Trojana, Josef (17), se totiž rozhodl kráčet ve šlépějích svých rodičů – ostatně, už ve svých čtyřech letech si s tátou zahrál ve filmu Anděl Páně. Objevil se v několika studentských filmech
a v seriálech Dáma a Král nebo Svět pod hlavou. Roli dostal také v připravovaném pokračování filmu Samotáři, trefně nazvaném Děti samotářů.

Josef Trojan

Celý článek najdete v aktuálním čísle Story.