Zpěvačka Tereza Černochová není žádné ořezávátko. I když loni v srpnu porodila dceru Lauru, neusnula na vavřínech a pustila se práce. Už 13. března tak spatří světlo světa její nové album Škrábnutí.

"S Jiřím Hutárkem, kolegou z bývalé kapely, jsme vysedávali v jeho pokojíku na brněnském sídlišti a on mi pouštěl svoji muziku, pak mi dal mikrofon, ať zpívám. Se skepsí jsem to pouštěla Romanovi Holému, a on řekl, že je to super, ať na to seženu texty," zavzpomínala na okolnosti, které k desce vedly.

"Já chtěla, aby byly v češtině. Seděla jsem mnoho hodin s textaři, vykládala jim svoje osobní peripetie, myšlenky a pocity. Jindy jsme jen seděli a mlčeli, koukali do papíru, okusovali tužku a já měla pocit, že to nikdy nedáme dohromady," nechala se slyšet talentovaná zpěvačka.

"Občas mě něco napadlo, všude jsem nosila papír a tužku a psala si poznámky, pak jim to dala přečíst a začalo to zapadat. Hodně mi to dalo. Potřebuji se rozvíjet víc a víc. Trpělivě hledám svůj styl jak v hudbě, tak v textu, zkrátka nikoho nenapodobuji a jsem přesvědčená, že album Škrábnutí mě k tomu posunuje," dodala hrdá spoluautorka.

Kromě Romana Holého se v Škrábnutí zachytili drápkem i Dan Bárta nebo Lenka Dusilová.