Marian, který od mládí lpí na svých vlasech, dokonce dvakrát podstoupil transplantaci vlasů, se nechal ostříhat kvůli Nadačnímu fondu Kapka naděje a dokonce tak učinil 
přímo na tiskové konferenci k připravovanému benefičnímu koncertu Znovuzrození. 

"Chtěli jsme ještě více upozornit na jednu z nejzákeřnějších nemocí. Při chemoterapiích onkologicky nemocní pacienti, jak všichni víme, přicházejí o vlasy. Proto jsem oslovila Mariana, který bude jednou z hvězd galakoncertu Znovuzrození, zda by nás ještě více podpořil a vlasy si nechal ostříhat. Vím, že je to pro něj obrovsky těžké. Není zpěvák, který by na svých vlasech lpěl tak jako on," řekla prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, Vendula Svobodová.

Marián Vojtko potvrdil, že nabídku Venduly zvažoval velmi dlouho. "Možná neznám člověka, který by pro charitu žil tak jako Vendula. Projekty Kapky naděje proto vždycky rád podpořím, ale tohle jsem musel rozdýchávat dlouho. Vlasy nosím dlouhé asi od svých patnácti let, patří ke mně. Nakonec jsem se ale rozhodl, že do toho půjdu. I kdyby to díky medializaci mělo zachránit jediný dětský život, stojí to za to," prozradil zpěvák, který se s novou image představí poprvé televizním divákům právě během galakoncertu Znovuzrození, kde zazpívá hit Karla Svobody ze seriálu Humberto Krev toulavá. 


Celý benefiční koncert je věnován tomuto geniálnímu skladateli, tragicky zesnulému muži Venduly Svobodové. Vedle Vojtka vystoupí s hity Karla Svobody Wanastowi vjecy, No name, Michal David, Václav Noid Bárta, Anna K., Bára Basiková, Tereza Mátlová a poprvé zazpívá jednu z písní také desetiletý Jakub Svoboda, syn Karla Svobody a Venduly Svobodové.

Znovuzrození je nový začátek a nová šance, kterou i díky činnosti NF Kapky naděje dostávají nemocné děti. Během koncertu diváci shlédnou pět silných příběhů transplantovaných dětí a jejich rodin. V přímém přenosu, který 17. června odvysílá televize Prima, se poprvé setkají dvě rodiny transplantovaných dětí, kterým nepříbuzný dárce kostní dřeně zachránil život. Více informací na www.znovuzrozeni.cz.

Pomozte i vy

Spolu s nadačním fondem Kapka naděje můžete zachraňovat dětské životy. Nebude vás to vůbec nic stát, ale za to bude mít váš čin obrovský efekt. „Stačí vzít svůj starý, nefunkční mobilní telefon a vhodit jej do 17. června do vybraných sběrných boxů a tím podpořit zakoupení bifázického defibrilátoru, přístroje, který může zachránit stovky životů," vysvětluje jednoduchý princip podpory Vendula Svobodová, prezidentka nadace.

„Každý odevzdaný mobilní telefon lze totiž zrecyklovat a znovu využít až 80 % všech jeho materiálů. Tím, že pro vás nepotřebný přístroj vyhodíte do našich sběrných boxů, přispějete na nákup defibrilátoru, konkrétně na bifázický defibrilátor Bexen Cardio Reanibex 800. Jeho elektrický výboj je schopný obnovit správnou činnost srdce a právě tento přístroj je ideální pro použití ve všech oblastech dětské zdravotní péče i s nejvyššími nároky" říká Vendula Svobodová.

Sběrné boxy jsou rozmístěné po celé České republice, a to na čerpacích stanicích Shell a ve vybraných značkových prodejnách a servisních střediscích Samsung. Kompletní přehled sběrných míst je k dispozici na internetové stránce benefičního koncertu Znovuzrození - www.znovuzrozeni.cz.