Světlo světa spatřila další novinka v oblasti antiagingu - GoldLift. Jedná se o metodu, při níž jsou aplikovány nitě z 24karátového zlata a která je nyní dostupná také v Praze.

Omlazující efekt tohoto drahého kovu spočívá v jeho unikátním složení. Dokáže totiž aktivovat kožní buňky k produkci kolagenu, elastinu a nových kapilár, které jsou pro mladistvý vzhled nepostradatelné.

Metoda omlazení zlatými nitěmi vychází ze zákonitostí klasického niťového liftingu, při němž jsou do pokožky aplikovány biokompatibilní nitě. Mezi nejznámější procedury niťového liftingu patří takzvané mezonitě či Art Filting. V současnosti ale na český trh přichází úplně nová a zcela unikátní technologie niťového liftingu, která využívá jedinečného složení zlata k dlouhodobému zpevnění pokožky – GoldLift. Jedná se o skutečně průlomovou metodu a na českých trh ji uvádí klinika estetické medicíny Mediestetik.

"Art Filting je vhodný i pro pacienty, kteří už byli indikováni na klasický chirurgický facelift. Tato metoda daleko nenáročnější, nevyžaduje žádnou rekonvalescenci a díky pozitivnímu vlivu na produkci kolagenu také zlepšuje strukturu pokožky, na což klasická operace nestačí," říká MUDr. Helena Reisingerová. dermatoložka ze zmíněné kliniky.

"Zvolit si Art Filting namísto chirurgického liftingu je dle mého názoru vždy chytrým tahem, a to zejména teď, když existují i dlouhodobě příznivé podpůrné metody jako je GoldLift," dodala MUDr. Reisingerová.

Přesto, že je technika omlazení zlatými nitěmi známa již po desetiletí, teprve v posledních letech se z ní stal téměř banální zákrok, jenž netrvá déle než hodinu a vyžaduje pouze lokální anestezii. Dříve se jednalo o čistě chirurgickou záležitost, jež se neobešla bez narkózy a dvoutýdenní rekonvalescence. Efektivita této procedury se však natolik osvědčila, že se vědci po celém světě věnovali dlouhá léta pokusům o její modernizaci a stal se z ní nenáročný, mini-invazivní a přitom velice účinný prostředek k mladistvému a svěžímu vzhledu.

GoldLift, metoda, při níž jsou aplikovány nitě z 24karátového zlata.