Sandra Parmová má krásné dlouhé štíhlé nohy, které z běžného pohledu vypadají bezchybně. Opak byl bohužel ještě před pár dny pravdou, protože tato naše krásná moderátorka trpěla na křečové žíly a metličky. Na každé noze měla až donedávna vadu, kterou nikdy nelze považovat pouze za kosmetickou. Naštěstí se rozhodla svůj problém řešit. Bylo však už za pět minut dvanáct!

Sandra totiž dlouho otálela, než se rozhodla žilního chirurga navštívit. Přitom se už v lednu chystá s přítelem na tradiční dovolenou za teplem, a to tentokrát do Bangkoku, kde by ráda předvedla své nohy v plavkách v plné parádě. „Poprvé jsem si drobnějších žilek všimla už před několika lety. Brala jsem to ale jen jako kosmetický problém, který není třeba více řešit," přiznala krásná moderátorka Sandra Parmová.

U křečových žil ale nikdy není dost brzy, nikdy není na co čekat, ani co odkládat. Uznávaný žilní specialista MUDr. Ota Schütz nezná ve svém oboru větší zásadu, než začít žilní problémy řešit včas. „Spousta žen, ale i mužů, se domnívá, že pokud křečové žíly nebolí, není potřeba s nimi nic dělat. Opak je pravdou. Křečové žíly se musí začít léčit ihned, jakmile se objeví. Čím dříve pacient přijde, tím lépe jsme schopni je odstranit a tím kratší dobu trvá následná rekonvalescence."

Sandra měla na jedné noze pouze metlice, ale na druhé se jí objevily i křečové žíly. Primář Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz se rozhodl operovat Sandře nejprve křečové žíly a až druhý den druhou nohu postiženou metličkami. „Není běžné, abychom operovali obě nohy najednou. Vždy řešíme každý problém zvlášť, což nám umožňuje se na něj více soustředit. Každá radikální léčba je však individuální a připravujeme ji každému pacientovi na míru," vysvětloval žilní specialista.

Sandra Parmová si nemohla vynachválit časovou nenáročnost operace. Po zákroku odcházela bez problémů "po svých" domů. Následující den sice Sandra službu v televizi neměla, ale prý by ji hravě zvládla: „Jediné, co jsem ihned po operaci potřebovala, bylo hodně spánku. Doma jsem zvládla pěkně uklidit, vyluxovat a odpoledne jsem se už věnovala dalším pracovním aktivitám," pochvalovala si operaci Sandra.