S příchodem nového ročního období je dobré si dopřát nejen výživu a hydrataci, ale i řádnou ochranu proti slunečním paprskům. Dopřejte své pleti toho nejlepšího ochránce…

Jestliže chcete svou pleť udržet v dobrém stavu – bez pigmentových skvrn a dalších nepravostí, které dokáže slunce napáchat – pak rozhodně potřebujete denní krém s ochranným faktorem. A čím větší faktor, tím lepší!

Ano, sluníčko je příjemné a všichni jsme se na něj těšili, ale to se tak úplně netýká naší pleti. UV záření totiž může
způsobit akutní změny (například spálení), ale také změny, které se projeví až sčítáním celkové dávky záření, kterému byla pokožka vystavena.

Kosmetika, která chrání před sluncem, působí jako prevence negativních jevů vyvolaných na kůži v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Látky v kosmetice určené k ochraně proti slunci UV záření buď odrážejí – jsou to takzvané minerální filtry, nebo pohlcují – těm se říká filtry chemické.

Navíc sluníčko umí být velmi zrádné a naše pleť je po zimě vysušená a zvyklá na zcela jiné podmínky. Pokud ji teď vystavíte paprskům bez jakéhokoli štítu, je velmi pravděpodobné, že se vám „odvděčí“ nevzhlednými tmavými či rudými fleky,
a to přece nechcete. Proto je víc než vhodné si na nadcházející dvě roční období pořídit denní krém s vyšším SPF. Doporučujeme 20 až výše.