Filmový festival v Karlových Varech se letos opět povedl na jedničku a stejně tak se lidem líbily i jednotlivé talk show Libora Boučka v IQOS Lounge. Do poslední přijali pozvání herečka Martha Issová, herec a zpěvák Igor Orozovič a také velká vycházející hvězda, zpěvák Adam Pavlovčin alias ADONXS. Ten na závěr lidem zazpíval i několik svých písní a sklidil velký potlesk.

O tom, že si Adam získává velkou oblibu, svědčí i fakt, že nedávno nejen zpíval na jedné velké soutěži krásy, ale také ji moderoval, což neušlo Liboru Boučkovi a hned se Adama otevřeně zeptal, zda má v úmyslu zaujmout jeho místo.

„Vůbec nevím, kde se bere tato ambice. Podle mě nebyla na začátku ani moje. Zkusil jsem si moderování už před dvěma lety a tehdy jsem si řekl, že když se za angličtinu umím skrývat v písničkách a je to taková moje maska, že by mi mohlo jít i moderování v angličtině. Ale když jsem měl jít na pódium, okamžitě jsem věděl, že už nikdy v životě, a řekl si, že jsem hlupák, proč si to dělám,“ svěřil se se smíchem.

Adam Pavlovčin se rozpovídal o své kariéře a vybudované image:

Zdroj: se svolením Ladislava Ptáčka

Naštěstí to prý nakonec vzal tak, že je na akci hlavně za zpěváka, a pokud něco pokazí, lidé mu to odpustí. Dále už se moderování věnovat nechce, jeho srdcovou záležitostí je hudba.

„Jako zpěvák jsem naprosto spokojený a rád ti moderování přenechám,“ řekl Liboru Boučkovi, z čehož měl moderátor samozřejmě radost.

„Podle mě za to mohla ta angličtina. Myslím, že v rodném jazyce bych to tak nezvládl. Mám pocit, že za angličtinu se můžu schovat, ale rodný jazyk mě vždycky trochu obnaží a lidé do mě víc vidí,“ vysvětlil.

Adam PavlovčinAdam Pavlovčin divákům zazpíval.Zdroj: se svolením Jana Hrdého

I to byl důvod, proč tak dlouho zpíval pouze v angličtině. Nyní už do svého repertoáru ale přidal i písničky ve slovenštině.

„Řekl jsem si, že si dám na to čas. Donedávna jsem zkušenost se slovenskou tvorbou neměl. Tím, že jsem studoval v zahraničí a psal non stop anglicky, jsem si na to musel dát čas, abych navnímal slovenskou tvorbu, nejvíc mě bavil asi Miro Žbirka, a říkal jsem si, že to zkusím,“ prozradil s tím, že určitě nechce zůstat pouze u jednoho singlu. Připravuje celé slovenské album.

Uvedení Zátopka byl pro ni zážitek

Martha Issová v talk show pro změnu prozradila, podle čeho si v současné době vybírá role.

„Nedávno se mi stalo, že jsem měla točit něco, co se mi moc líbilo. Bylo to i s lidmi, se kterými bych ráda pracovala, ale příběh té postavy, kterou jsem měla hrát, byl velmi podobný tomu, který jsem už u jiné postavy kdysi hrála. A když jsem nad tím přemýšlela, řekla jsem si, že bych neměla šanci vnést do té role něco nového. Šla bych zase stejnou cestou, a rozhodla se, že film dělat nebudu,“ vysvětlila Martha.

Zdroj: se svolením Ladislava Ptáčka

V roce 2021 byla ve Varech se snímkem Zátopek, který měl u diváků velký ohlas a tehdy festival zahajoval. Jak na to herečka vzpomíná?

„Pro mě to byl velký a silný zážitek. Do Varů jezdím téměř každý rok od svých šestnácti let. Jezdila jsem sem nejprve jako baťůžkář a mám odsud nejsilnější filmové zážitky svého života. Tady jsem viděla ty nejkrásnější filmy, které mě formovaly a které ve mně ještě víc povzbuzovaly touhu dělat filmy a věnovat se herectví,“ prozradila v IQOS Lounge s tím, že má k Varům silný osobní vztah.

Martha IssováMartha IssováZdroj: se svolením Jana Hrdého

„V průběhu let jsem se seznámila s lidmi, kteří festival dělají. Jsou to mí velcí kamarádi. A to, že jsme měli premiéru Zátopka ještě po těch dvou covidových letech, kdy se naše základní jistoty otřásly v základech a kdy nebylo jasné, jak to bude vypadat s divadlem, filmem…, pro mě bylo velkou emocionální směsicí a hodně mě to vzalo,“ svěřila se herečka. „Myslím, že nás nic lepšího nemohlo potkat,“ dodala.