Festivalové dění letos opět oživují podvečerní živé talk show Libora Boučka v IQOS Loungi. Moderátor včera přivítal první tři hosty, a to rappera Vladimira 518, herečku Jitku Schneiderovou a také výkonného ředitele karlovarského festivalu Kryštofa Muchu, který mimo jiné prozradil, že do Varů letos opět zavítá americká star Casey Affleck (43) a jeho návštěva bude velmi netradiční.   „

Je to frajer! Kluk, který dostal Oscara za fenomenální film Manchester by the Sea, a je také fenomenální herec a velký svéráz. Má specifické nápady. Rád jezdí po Evropě autem, takže jsme pro něj s klukama poslali auto, aby přijel do Varů,“ prozradil Kryštof Mucha, jak došlo k tomu, že je Casey na festivalu již podruhé. Naposledy se tu objevil před dvěma lety, kdy obdržel Cenu prezidenta festivalu.

Alžběta Jungorvá na zahájení vernisáže ve Festival Baru

Vtipné na tom je, že nedorazil jako mnoho VIP hostů v obležení ochranky, ale přijel hezky sám, autem, podle navigace. „Poslali jsme mu auto do Mnichova a bylo mu překvapivě jedno, jaké auto to bude. Zapnul si navigaci, dal si tam hotel Pupp a jel,“ prozradil s úsměvem Mucha. Nikdo tak netušil, zda stihne slavnostní galavečeři s herci a také s další hvězdou festivalu Julianne Moore.

 Pavlína Wolfová

Pavlína Wolfová

Dnes by měl osobně představit ve Velkém sále hotelu Thermal svůj film Světlo mého života, který režíroval a také v něm vytvořil hlavní roli. „Je to hodně intimní tmavá věc, až hodně netypická na Hollywood, ale to je přesně Casey,“ dodal Kryštof Mucha, který působí v pozici výkonného ředitele přes dvacet let od roku 1997. Tehdy si prý vůbec nedovedl představit, že by tu práci dělal tak dlouho.

Jitka Schneiderová

Jitka Schneiderová

„Mně se tady moc líbilo a toužil jsem být součástí festivalu, ale vůbec mě nenapadlo, že to bude věc, která mě jednou bude živit a že to bude moje jediná práce mimo to, že jednou za čas udělám film s Davidem Ondříčkem. Jediné, co celý život dělám, je karlovarský festival a jsem za to šťastný,“ dodal.

Jakub Štáfek

 Jakub Štáfek

Redakce Story.cz