Filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu a ani tentokrát na něm nechyběla oblíbená talk show Libora Boučka v IQOS Lounge. O zábavu se tu postarala nejpopulárnější česká herečka Jiřina Bohdalová (91), která mimo jiné prozradila, proč si od nikoho zásadně nepůjčuje žádné věci a pravidelně se líčí.  

Letos dorazila už na zahajovací ceremoniál a přiznala, že jí dala pořádně zabrat večerní róba. „Měla jsem čtvery šaty šité na míru, které mi ale nebyly. Dělala je asi nějaká blbá švadlena. Zkoušela jsem je doma i párat, jestli to nějak nevylepším, ale bezúspěšně.“

Zprvu nevěděla, co dělat, nakonec ale dostala spásný nápad. „Protože jsem měla doma spodek, řekla jsem si, že ho ještě užiju a koupila si látku. Pocházím z chudé rodiny a je to na mě pořád ještě znát,“ vyzdvihla svůj původ s tím, že si nakonec nechala v divadle ušít za dva tisíce kabátek a šperky si vzala svoje. „Maminka mi vždycky říkala: ‘Jiřinko, dluh je jako kámen, který tě bude táhnout dolů. Celý život to mám na mysli a nic si nepůjčuju, všechno je moje,“ prozradila. 

Líčí se, i když jde s odpadky 

Protože nechce dávat bulvárním médiím příležitost, aby o ní negativně psala, vždy si dává na červeném koberci pozor, aby nezakopla. „To je pro mě nejdůležitější, abych nezakopla a nebylo tam příliš legrace. Ačkoli bych vám tu radost ráda poskytla, bulvár by z toho udělal moc,“ dodala. Z tohoto důvodu se o sebe hodně stará. Pravidelně se i líčí, dokonce i když jde s odpadky. „Jak říkala Jiřina Jirásková, v určitých letech už se nemá vycházet nenalíčená. Vždycky jsem jí věřila a líčím se, i když jdu jenom s odpadky. A pokud jsem náhodou nenalíčená, tak se schovávám. Je to ješitnost,“ objasnila. 

Pro spoustu lidí včetně některých herců a tvůrců je sen projít se po červeném koberci na festivalu ve Varech. Ten si ale Jiřina Bohdalová už splnila a má jiné sny. „Je pravda, že ta pozornost dělá člověku dobře. To jo. Lidi neřvou fuj, ještě mávají, je to nádhera. Mám to ráda. Také proto to děláme – pro potlesk a proto, že nás mají lidi rádi. Vždycky, když se jdu projít po Karlových varech, každý mi dává svou přízeň najevo, přímo se v ní koupu. Přiznám se k tomu,“ dodala herečka.