Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech včera odstartovala oblíbená talkshow Libora Boučka v IQOS Lounge. Mezi prvními hosty dorazili předsedkyně představenstva a generální ředitelka Philip Morris Česko Andrea Gontkovičová, zpěvačka Dara Rolins a také muzikant Ondřej Gregor Brzobohatý, který prozradil, že nebyl u svých učitelů moc oblíbený, a navíc byl do jedné své kantorky zamilovaný. Jak to dopadlo?

Ve stejný den, kdy letos začal 57. ročník karlovarského filmového festivalu, bylo ve školách předávání vysvědčení, a tak hned na prvního hosta, kterým byl Ondřej Brzobohatý, připadla otázka, jak by asi vypadalo jeho vysvědčení v ročníku 2022/2023? Na tuto otázku měl muzikant okamžitě jasno.

„Od mojí Daniely máme na Whatsappu takovou rodinnou skupinu, kde se její synovec akorát pyšnil, že měl převážně výborné, nějaké chvalitebné známky. A já do té skupiny napsal, že tohle, kdybych přinesl domů, tak nejen že mi to nikdo neuvěří a myslí si, že jsem to někde ukradl, ale hlavně by se to slavilo jako svatba v Jugoslávii,“ přiznal se smíchem Ondřej s tím, že byl žák s opravdu chabým průměrem. „Ale podívejte se, kam jsem to dotáhl!“ rozesmál publikum.

Ondřej Brzobohatý, Libor BoučekOndřej Brzobohatý, Libor BoučekZdroj: se svolením Jana Hrdého / IQOS Lounge

A zatímco u spolužáků byl oblíbený, u řady kantorek moc ne. „Některé mě milovaly, tedy jedna… Respektive jsem si to jen myslel a spíš jsem miloval já ji,“ přiznal otevřeně. „Zamiloval jsem se do své učitelky češtiny, která se jmenovala Monika Matulová. Od své maminky jsem každé ráno dostával třicet korun na svačinu do školy, a místo, abych si ji kupoval, pořizoval jsem pamlsky pro učitelčina psa. Svačinu jsem pak někde vyžebral. Když skončilo vyučování, chodil jsem jí ho venčit. Ona šla častokrát se mnou, což mi lichotilo a povídali jsme si, většinou o počasí,“ bavil svou historkou Ondřej publikum.

Zdroj: Marian Dvořáček / IQOS Lounge

A jak to dopadlo? „Vždycky se mě zeptala, kde jsem vzal ty pamlsky a já jí řekl, že jsem je koupil za peníze na svačinu. Zhruba po dvou měsících už jí to připadalo divný a řekla mi, ať si začnu kupovat svačiny a já jí odpověděl, že jo, ale jen když mi dá pusu. Ona mi samozřejmě řekla, že to mi dát nemůže, ale já jí můžu dát pusu na tvář. Kývla a mně se úplně změnil život. Byl jsem těžce zamilovaný, jí bylo asi šestadvacet a byla strašně krásná. Chtěl jsem s ní v té době zůstat až do konce života. Ale tím to samozřejmě skončilo a od té doby jsem začal skládat tklivé písně,“ svěřil se muzikant se smíchem.

Obdržely cenu a uznání

Po Ondřejovi usedly do křesla dvě ženy, které získaly ocenění Slovenka roku. V roce 2019 předsedkyně představenstva a generální ředitelka Philip Morris Česko Andrea Gontkovičová a nyní Dara Rolins. Ta ho získala v Bratislavě teprve před pár dny.

Dara Rolins, Andrea GontkovičováDara Rolins, Andrea GontkovičováZdroj: se svolením Jana Hrdého / IQOS Lounge

„Když si člověk takové ocenění přebírá, cítí hlavně zodpovědnost,“ svěřila se se svými zkušenostmi Andrea Gontkovičová a Dara Rolins jí dala za pravdu. „Musím říct, že mě potěšila už samotná nominace. Bylo mi velkou ctí být v kategorii se ženami, o kterých když jsem si přečetla, tak mi spadla brada. Jsou to opravdu velké ženy, které ve svých oborech dokázaly doslova nemožné,“ popsala své pocity.

Zpěvačku aktuálně sleduje jen na Instagramu přes 700 tisíc lidí. „Je to fantazie a já si tu zodpovědnost samozřejmě uvědomuji. Je to velký kanál a klíč k tomu, jak vyjádřit svůj názor, jak na něco upozornit, jak na druhé apelovat i jak něco rychle zpropagovat… Co si budeme říkat, též mám obchodního ducha. Ale v první řadě po tom všem, co jsem zažila a co jsem si o sobě přečetla za nesmysly, je to dokonalý nástroj k tomu, aby se lidé dozvěděli pravdu a přečetli si, co si Dara myslí, co dělá, co říká a co cítí…“ uzavřela debatu zpěvačka.