Už v pátek 29. června zahájí 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech herec Tim Robbins, životní partner herečky Susan Sarandon, která festival navštívila před šesti lety. Oscarový herec a režisér zde od Jiřího Bartošky dostane Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu.

Herec, režisér, scenárista, producent a hudebník Tim Robbins je držitelem Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka (Mystic River, 2003) a oscarové nominace za nejlepší režii filmu Mrtvý muž přichází (Dead Man Walking, 1995).

V Karlových Varech letos uvede své dva autorské filmy Bob Roberts a Kolébka ve větru. Karlovarskému publiku se však představí také jako hudebník na speciálním koncertu ve středu 4. července v Městském divadle s kapelou Tim Robbins and The Rogues Gallery Band.

V sobotu 30. června také osobně uvede v Letním kině snímek Vykoupení z věznice Shawshank, který je dlouhodobě v hodnocení filmových databází zařazován mezi nejlepší filmy všech dob.​

Zahajovacím snímkem festivalu budou Lásky jedné plavovlásky, jako pocta zesnulému Miloši Formanovi.

My pro vás budeme celý festival sledovat přímo na místě a denně vás zásobovat aktuálními články. Máte se na co těšit! Sledovat nás můžete také na našem Instagramu story_cz a Facebookové stránce.