Sedmnáctiletá novozélandská herečka Thomasin Harcourt McKenziová je považovaná za jeden z největších současných hereckých talentů. Letos představí na karlovarském festivalu film Beze stop režisérky Debry Granikové, jejíž snímek Do morku kostí získal čtyři oscarové nominace.

„Na tom jak se jí podařilo přiblížit se postavě, ukázala, že má pro roli velké porozumění. Myslím, že někteří herci, kteří se v raném věku pohybují v televizním a filmové světě si těžce zachovávají svoji nevinnost. Na Thomasin je něco přirozeného a nevšedního,“ říká o sedmnáctileté mladé herečce režisérka Graniková.

Thomasin Hartcourt McKenziová se již ve třinácti letech objevila v televizním snímku Consent, který získal novozélandskou cenu pro nejlepší televizní film. Hrála také ve filmu Hobit: Bitva pěti armád.

V roce 2017 získala dvě ceny pro nejlepší herečku na New Zealand Web-Festu za role v komedii Lucy Lewis Can’t Lose a minisérii Bright Summer Night, adaptaci Shakespearova Snu noci svatojánské. A jednu z rolí vytvořila také v režii svých rodičů Mirandy Harcourtové a Stuarta Mckenzieho v thrilleru Changeover.


S režisérem Taikou Waititim nyní natáčí válečné drama Jojo Rabbit.