Bavič Richard Genzer dnes v IQOS Lounge Liboru Boučkovi prozradil, proč mu to s Michalem Suchánkem už dlouhé roky funguje. Jaký je recept pro kariérní úspěch?

"Víš proč fungujeme? Protože jsme spolu ještě nespali. Jakmile se tohle stane, tak už to fungovat nebude," myslí si Genzer, který moderátorovi dokonce prozradil, že jeho kolegovi Suchánkovi se občas říká "šedivé dítě".

"Já vždycky někam přijdu a ptají se mě: kde máš toho malýho? A já říkám: Kde, vole, asi ve slipech," směje se bavič.

"On je takový sluníčko, víš. On někam přijde, začne všem nadávat. Jak je malej, tak se ho všichni bojí. On to v životě nemá jednoduchý." 

Richard možná narážel na události večerejšího večera, kdy ho paparazzi nenechali v klidu. Jak sám říká, díky nim alespoň dnes ví, co včera v noci vlastně dělal. Vzhledem k uvolněné atmosféře Varů mu to ale přijde jako nesmyslný atak.

"Myslím, že včera nás bylo víc, kdo jsme si získali publicitu a já jsem si to za všechny nejvíc odskákal."

Libor Bouček se ho také ptal, kde jsou ve Varech nejlepší večírky. Richard mu pochopitelně nabídnul Becher Bar.

"Doporučil bych vám ten party stan, tu verandu. Oni tam všichni přišli, byli opilí, a je to nakažlivé," smál se v průběhu rozhovoru.

Hostem Libora Boučka byl ten večer také Kryštof Mucha. Prozradil detaily ohledně vzniku celého festivalu - nový prý vziká už v den, kdy končí ten starý.

"Jsou to měsíce a měsíce práce, toho získávání zahraničních hostů. A najednou vám to jeden email nebo telefon zkazí – sorry, dostal práci. Nikoho potom už nezajímají detaily. Už během tohoto festivalu domlouváme podmínky na příští rok."

Mucha zároveň vyvrátil spekulace o tom, že by se festival mohl konat jinde než v Karlových Varech.

"Zjistili jsme, že to nemá smysl dělat někde jinde. Vary jsou pro filmový festival jako stvořené. V Berlíně jedete jednu stanici metrem a najednou už nevíte, že se tady koná nějaký festival. Tady tím ti lidé žijí, zajímá je to. Tohle město tepe festivalem a to je nezastupitelné. My jsme kdysi dostali nabídku do Českého Krumlova, ale při své kráse, tam nemají stejné podmínky," vysvětloval Mucha.