Matěj Ruppert v rozhovoru s Liborem Boučkem přiznal, že festival v Karlových Varech už jako otec dvou dětí vnímá trochu jinak. "Nemůžu říkat, že se to změnilo k lepšímu, ale k dobrému," vypráví. My vám část rozhovoru, který proběhl ve festivalové IQOS Lounge, právě přinášíme.

My jsme se dneska s Matějem už potkali na kolonádě a je to velký rozdíl, protože si pamatuju festival pár let dozadu, a byl velký problém vstávat v devět ráno. Dnes Matěj jako otec dvou dětí skvěle funguje. Je to velký rozdíl? A jak se změnil ten program na festivalu, když máš s sebou manželku a děti?

Libore, změnilo se to brutálně, ale já jsem dneska přišel na to, že nemůžu říkat k lepšímu, ale k dobrému.

To zní smířlivě. Jsi smířený?

No ano. Co jiného mi taky zbývá! Minulý rok jsme se na našem hotelu potkali já se svou ženou, s Markem Taclíkem, který měl tehdy svoji přítelkyni těhotnou, a také tam byl Kuba Prachař s Agátou, která byla také zrovna těhotná. A pak tam byli další dva naši kamarádi, kteří už děti měli. A první půl hodinu jsme v tom baru řešili umístění chůviček! Aby byly dostatečně na signálu. Další půlhodinu jsme probírali, kdo vyrazí do toho čtvrtého patra v momentě alarmu. Teprve potom nám došlo, jak je to vlastně neuvěřitelné, že ještě pár let zpátky jsme řešili co pít, zaručené léky na kocovinu nebo 'nevíte náhodou, kde mám hotel?'

A jak vypadá ten večírek ve chvíli, kdy už je člověk otcem?

Já mám tu výhodu, že já rodinu pravidelně opouštím do jiného světa, a to jsou koncerty s Monkey Business. Tam můžu děti tak trochu vypnout a oddat se zábavě s kamarády. Ale pokud je člověk s těmi dětmi v kontaktu, má je na blízku, tak už vlastní rozum velí, že být úplně opilý fakt není dobré spojení. Třeba zachraňovat to dítě, když se v noci rozbrečí – mohlo by se snadno stát, že na něj člověk upadne.

Odhlédněme od večírků. Proč se vracíš na karlovarský festival? Kromě toho, že tady koncertuješ?

Já tady většinou zůstávám déle, než jen přes ty koncerty. Těch důvodů je hned několik – mám strašně rád Karlovy Vary, mám rád tenhle festival, a další důvod je, že moje žena, předtím než otěhotněla, tak pracovala pro jednu distributorskou firmu, která obchoduje s filmy. Tím pádem i ona zde má spoustu kamarádů. Už pár let to pojímáme jako takovou minidovolenou.

Je nějaká konkrétní věc, na kterou se vždycky těšíš a kterou nevynecháš?

Bylo by skvělé, kdybych řekl filmy. Ale teď na to není čas, protože máme ty děti a na filmy se prostě nemáme šanci dostat. A předtím jsme se zase tak strašně bavili s kamarády u piva, až jsme se na ty filmy taky nedostali. Nemůžu říct nic konkrétního, mám to tady prostě rád!

Už je ti čtyřicet, zaznamenal jsi nějakou změnu?

Víc mi vržou klouby.