Missky Kateřina Průšová a Eliška Bučková se staly patronkami akce, kde se radilo, jak mít správný módní styl. 

Workshop proběhl na Farmě Čapí hnízdo se stylistou Martinem Gruntorádem, a to na téma „Jak se poprat se stylem". Finalistky České Miss se dozvěděly, jaké oděvy vybrat pro kterou příležitost a odborníci od Perwollu jim napověděli i jak se správně o své šaty starat.

Dívky se dozvěděly, že například do šatníku mladých žen nepatří transparentní lesklé punčocháče či sukně těsně pod kolena. Naopak, základem jsou bílá košile, bezešvé spodní prádlo či tzv. malé černé šaty.

Patronky Kateřina Průšová a Eliška Bučková měly na starosti několik finalistek a vybrat oblečení a šperky tak, aby styl byl dokonalý. A jak jse jim to povedlo? Elišce Bučkové stylista neopravil nic, u Kateřiny Průšové opravil malý drobný detail v podobě volby správných šperků.

„Líbí se mi jednoduché linie, vyčesané vlasy, které odhalí šíji a pak vhodné doplnění šperky. Ty jsou podle mne nejdůležitější, vhodně celou róbu podtrhnou," říká Katka Průšová. Eliška vybrala méně šperků, za to dominantní. „Správně zvolený prsten udělá někdy více, než mnoho vrstvených doplňků, které zakrývají jeden druhý," vysvětluje svou střízlivou volbu.

A rada stylisty na závěr? „Nebojte se používat luxusní materiály, které jsou nadčasové a vydrží v šatníku léta. U večerních šatů sáhněte po délce zakrývající celé nohy a nepodceňujte vhodné doplňky", říká Martin Gruntorád.