Již starověké národy znaly blahodárné účinky kozího mléka na pleť a zdraví obecně. Starořecký lékař Hippokrates používal kozí mléko jako lék proti mnoha nemocem. Dokonce se vypráví legenda, že Zeus získal svou pověstnou sílu právě díky pravidelné konzumaci kozího mléka.

A čím je kozí mléko tak prospěšné? Právě svým jedinečným složením. Obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny jako kasein, globulin nebo albumin, ale je také bohaté na minerální látky jako vápník, hořčík, draslík a fosfor nebo vitamíny A, B1, B2,B12, C, D, E, ale i lehce stravitelné tuky. Kromě toho obsahuje AHA kyseliny (konkrétně kyselinu mléčnou a citrónovou) a kyselinu listovou, které hydratují a zvláčňují i vysušenou pokožku a navíc mají antibakteriální účinek. Kozí mléko je také bohaté na antioxidanty, ceramidy či koenzym Q10, které bojují proti známkám únavy a stárnutí pleti. Složení kozího mléka způsobuje, že při jeho konzumaci je naše tělo chráněno před škodlivými vlivy životního prostředí a celou řadou nemocí. Je méně tučné než kravské, proto se pije při redukční dietě. Kozí mléko obsahuje velmi malé množství alfa S1 kaseinu, proto jej mohou pít i lidé s intolerancí laktózy. Pro kosmetické účely se využívají hlavně dvě složky kozího mléka, a to tuk a syrovátka.

Proč se kozí mléko používá v kosmetice?

Kosmetika s kozím mlékem nedráždí a naopak zklidňuje, proto je velmi vhodná pro citlivou a alergickou pleť. Hojně se používá k léčbě ekzémů, lupénky a různých vyrážek. Je vhodná i pro problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné. Obsažené látky pomáhají zmírňovat vznik vrásek a další projevy stárnutí pokožky. Je ideální pro regeneraci, zvláčnění a dodání pružnosti pleti, napomáhá korigovat drobné defekty pleti. Kozí mléko účinně působí i na spálení od sluníčka, protože dokáže zklidnit popálení a podporuje regeneraci kůže. Účinky: léčí ekzémy a vyrážky, mírní projevy akné, dodává hydrataci vysušené pokožce, rozjasňuje a zvláčňuje,,podporuje regeneraci pokožky, mírní projevy stárnutí pleti,stabilizuje pH pokožky.

Kdo je Vivaco?

Společnost Vivaco působí na českém trhu již od roku 2001. Ryze česká firma vyrábí všechny své produkty v České republice. Má tedy dlouholeté zkušenosti s výrobou kvalitní pleťové, vlasové, tělové i koupelové kosmetiky. Věří, že žít v souladu s přírodou je přirozená potřeba každého člověka. Proto se snaží vytvářet originální produkty vycházející z tradičních, generacemi prověřených postupů, které jsou obohaceny o nejnovější poznatky moderní vědy. Vivaco je držitelem certifikátu Nadace český lev, který je udělován ověřeným firmám, které vyrábí své produkty na území České republiky a zároveň spolupracují s dalšími českými dodavateli, vlastní je občané ČR a zde také daní svůj zisk. Toto ocenění uděluje nezisková nadace s cílem podpořit české výrobce v boji se zahraniční konkurencí a zvýšit zájem spotřebitelů o domácí výrobky. Přírodní kosmetiku Vivaco nyní můžete zakoupit na e-shopu Vivaco, v podnikové prodejně v Olomouci nebo v partnerských prodejnách a lékárnách.

Svým zákazníkům chce Vivaco nabídnout jen to nejlepší, co příroda nabízí. V kosmetice využívá firma příznivých účinků arganového oleje, výtažků z kozího mléka, hadího jedu, konopného oleje, Aloe Vera, mandlového oleje apod. Každá z těchto surovin je výjimečná a má jedinečné účinky na lidské zdraví. Převzali tradiční recepturu mandlového krému, který milovaly už naše babičky. Oblíbené jsou i masážní gely Pferde balsam s kaštanem koňským, které přináší úlevu při potížích s revmatismem a křečovými žilami i při bolestech kloubů a svalů. Jako první přišlo Vivaco na český trh s technologií syntetického hadího jedu, který má podobné účinky jako botox, ale na rozdíl od něj dokáže vyhlazovat vrásky bez narušení obličejových svalů a mimiky. Firma Vivaco minimalizuje negativní dopady podnikání na společnost i přírodu. Za studena lisovaný bio arganový olej odebírá přímo ze ženské manufaktury Kooperative Femalle ve městě Essaouira. Podporujeme tak ženy chudé oblasti Maroka v duchu zásady fair trade. Vivaco také usiluje o to, aby obaly jejich výrobků byly co nejšetrnější k životnímu prostředí, proto používá recyklovatelné materiály. V souladu se zdravým životním stylem a environmentální odpovědností se orientují na vysoce kvalitní přírodní kosmetiku. Minimalizují podíl nežádoucích chemických látek, jako jsou parabeny, umělá barviva a přebytečná parfemace. Respektují přirozenou sílu a energii přírody a snaží se vám ji předávat v každém z jejich výrobků.

O co hrajeme?

Tři z vás získají dárkový koš přírodní kosmetiky Vivaco, který obsahuje: VIVAPHARM Kozí mléčný sprchový gel (400 ml), VIVAPHARM Kozí krém na ruce (100 ml), VIVAPHARM Kozí výživný pleťový krém (50 ml), aromatickou čajovou svíčka a masážní žínka. Originální receptura s vysokým obsahem vysokým obsahem proteinů, je určena pro normální a suchou plet.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu štěstí. Nápověda na www.vivaco.cz.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Získejte dárkový koš plný přírodní kosmetiky Vivaco

Soutěžit můžete od 21. 12. 2015 do 3. 1. 2016 Výherci: Bronislava P., Boskovice; Vlasta H., Svitavy; Nikola B., Bystřice nad Pernštejnem

Soutěž byla ukončena.