Oáza klidu na malebné strání v pražské Troji je tím správným místem, kde si odpočinete od každodenního shonu. V magické zahradě s dvaadvaceti tisíci druhy rostlin naleznete rozsáhlé venkovní expoziční plochy, Japonskou zahradu i památkově chráněnou kapli sv. Kláry. Ta se tyčí nad stejnojmennou vinicí, z jejichž hroznů se vyrábí víno, které ochutnáte pouze v trojské zahradě.

Botanická zahrada, to je i skleník Fata Morgana, moderní stavba s neobvyklým esovitým půdorysem. Projděte se tropickými  lesy nebo polopouští, zastavte se na Madagaskaru či v mexické jeskyni u cizokrajných ryb… Ty žijí v největší sladkovodní nádrži v České republice, která je rozdělená na dvě části – flóru a faunu Starého a Nového světa. Splňte si svůj sen a vydejte se na dobrodružnou cestu kolem světa za jedno odpoledne.

Botanická zahrada je krásné místo v každém ročním období. Vstup do venkovních expozic je do konce února zdarma. Proto si vstupenky, které můžete vyhrát, nechte třeba na předjaří. Budete moci pozorovat probouzející se přírodu a první kvetoucí sněženky, zlaté talovíny nebo podléšky v severní části zahrady. Tam najdete i polopoušť plnou exotických sukulentů. Za pozornost stojí také les nad strání, kterým projdete, pokud chcete navštívit Ornamentální zahradu. Tam obdivujte květy jasmínů nahokvětých, kdoulovce a krásně rozkvetlé vřesoviště podél viniční zdi. Nezapomeňte ani na Japonskou zahradu, ve které najdete stálezelené dřeviny. Jestliže si budete chtít po procházce odpočinout, zamiřte do viničního domku a dejte si sklenku dobrého vína.

V botanické zahradě se koná řada zajímavých akcí a výstav. Jednou z nich je již tradiční výstava orchidejí (4. – 20. 3), která letos nese název Orchideje – královny opylovacích triků. Novinkou výstavy budou zajímavé a neotřelé vazby tropických rostlin a orchidejí od žáků 3. ročníku České zahradnické akademie Mělník. Součástí výstavy bude i prodej orchidejí a poradna, jak rostliny pěstovat. Orchideje do aranžmá a prodej zajistí firma Pokojovky.cz.

Počet pěstovaných druhů: 22 000 (z toho asi 5000 ve sklenících)

Tři z vás mají požnost získat rodinné vstupné. Stačí když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít trochu štěstí. Nápovědu najdete na www.botanicka.cz.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami

Vyhrajte vstupné pro celou rodinu

Soutěžit můžete od 20. 12. 2015 do 10. 1. 2016 Výherci: Tomáš Ž., Kutná Hora; Ludmila J., Otice; Marian R., Praha

Soutěž byla ukončena.