JAKOŽE, COŽE?! Říkali jste si loni, když jste ochutnávali lososa zalitého bílou čokoládou. Nejbizarnější food festival se koná i letos! Tentokrát se odehraje 3. - 4. října 2015 na náměstí Republiky v Praze. Je opět určen všem milovníkům kulinářských inspirací, trendů, zábavy a výzev. No není snad výzva spolknout hýbajícího se křupavého červíka podávaného na sušence nebo nugetky z candáta se švestkovým chutney se skořicí?

Svá odvážná degustační menu budou opět servírovat mistři svého oboru. Dojde na ulítlé polévky ze Soup in the city, experimentální burgery z Bejzmentu nebo třeba na šneky na houbách s černým pivem z restaurace Snails Day. K mání bude i slaný karamel na speciálních cupkakes s Matcha čajem a bílou čokoládou.

Chuťové výstřelky z celého světa na jednom místě
S food festivaly se v poslední době roztrhl pytel. Festival JAKOŽE, COŽE?! má oproti ostatním tu výhodu, že není svazován konvencemi, takže si na své přijdou jak dámy u barevných stánků vábících na sladkosti, tak pánové u propečeného exotického masíčka.
 Náležitě to můžete rozjet s burgerem s chilli čokoládovou omáčkou, ten pak zalít třeba dýňovým krémem s mangem a mátovým olejem nebo čtrnáctistupňovým pivem Twist Red IPA z řemeslného pivovaru Clock z Potštejna. Zní to lákavě i šíleně zároveň? O to na festivalu JAKOŽE, COŽE?! běží.

Konečně dostupné delikatesy
Sendvič z domácího chleba zapečený se sýrem brie, tmavou čokoládou a višněmi, plachetník se švestkovým chutney a chilli nebo mrkvový salát s pistáciemi, rozinkami a marockým dresinkem, v centru Prahy – to bude zátěž pro peněženku, říkáte si. Kdepak, cena ochutnávek se bude pohybovat do přátelských 100 korun a vstupné na festival je zdarma. Počasím se také trápit nemusíte. Osvěžení bude připraveno a horká čokoláda Milka zase zahřeje a potěší malé i velké. Festival potrvá oba dny od 12:00 do 18:00. Rozhodně ale nemusíte šest hodin jen koštovat. Připravené pro vás budou kromě 14 stánků vystavujících restaurací i workshopy „čarování s jídlem".

Uvařte si komára!
V sobotu 3. 10. si budete moci vyzkoušet přípravu nejroztodivnějšího hmyzu. Interaktivním worshopem vás provede zkušený nutriční poradce Martin Zastko. V první části vám představíme exotický a barevný hmyz a doporučíme vhodné recepty. V té druhé odtajníme oblíbené jídlo VIP večírků, kterým bývá štír v čokoládě. Příprava se ponese v duchu adrenalinového sportu, ale bát se nemusíte, odměnou všem bude exploze chutí v podobě křupavého dezertu. V neděli 4. 10. ve 13:00 se můžete těšit na netradiční workshop restaurace Plevel, který vám přiblíží moderní pojetí veganské stravy.

V kuchyni není nic zakázáno
Respektovaní speakeři a zkušení kuchaři vás naučí nebát se kombinovat zdánlivě nespojitelné suroviny. Potkáte zajímavé celebrity a příjemný hudební podkres zajistí Radio City. Letos budete nově moci i hlasovat o nejlepší pokrm a vystavovatele.

Své experimenty vám předvedou: Bejzment, Soup in the city, Rybárna Praha, Druhej břeh, Dortíkovo, Afro Coffee, Snails Day, Secret of Raw, Brouk na talíři, Madame Lyn, řemeslný pivovar Clock a veganská restaurace Plevel.
Festival JAKOŽE, COŽE?! pro vás opět pořádá čokoláda Milka. 

O co hrajeme?

Pět z vás získá voucher v hodnotě 240 Kč a k tomu každý výherce obdrží sladké překvapení v podobě čokolády Milky. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu štěstí. Nápovědu najdete na www.jakozecoze.cz

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Vyhrajte voucher na nejbizarnější food festival JAKOŽE COŽE!?

Soutěžit můžete od 22. 9. do 28. 9. 2015 Výherci: Michaela M., Mukařov; Milan N., Praha; Jan J., Praha; Darja J., Slavkov; Martin S., Praha

Soutěž byla ukončena.